II Niedziela Adwentu

4 Grudnia 2022 roku

Adwent, który w naszej tradycji wiąże się z wieloma pięknymi wspomnieniami, umyka gdzieś z każdym rokiem. A powinien on być czasem namysłu, tak bardzo nam potrzebnego. W czasie Adwentu zagonieni bezmyślnie biegamy po mieście, pytając w międzyczasie samych siebie, czy to na pewno Adwent. Wszędzie dookoła nas są już święta Bożego Narodzenia. Musimy się bardzo starać, aby nie dać się wciągnąć w cały ten przedświąteczny rwetes, nie przejmować tego wzorca, nie widzieć choinek, żłóbków ani nie słyszeć kolęd. Gospodarka rządzi się swoimi własnymi prawami, lecz przy okazji może nam umknąć gdzieś samo czekanie. Każde święto, w tym także religijne, wymaga przygotowań. Czujemy wówczas przedsmak radości. Czekanie wytwarza niepowtarzalną atmosferę bez której żadne święto nie byłoby świętem.

adwent1

Dekalog kierowcy według MIVA Polska

(Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu)

Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:

1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji.

Porządek Nabożeństw

Porządek Nabożeństw: w niedziele Msze św. godz. 9.00, 11.00, 12.15, 17.00
w dni powszednie                8.00, 18.00
Nabożeństwo do św. Judy Tadeusza wtorki godz. 18.00
Nabożeństwo do M.B. Nieustaj. Pomocy środy godz. 18.00
Nabożeństwo Godzinek   niedziela godz. 8.30

Spowiadamy codziennie przed i w czasie Mszy św. a w I Piątki miesiąca rano i od godz. 17.00

Kancelaria Parafialna czynna w dni powszednie pół godziny przed i po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00

W okresie wakacyjnym / lipiec i sierpień/ nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz. 18.00.Sprawy kancelaryjne załatwiamy tylko rano.

Konto Parafii

ING Bank Śląski 70 1050 1054 1000 0022 6866  3198