Niedziela, 23 lutego 2020
Dla niektórych świętość to klęczenie godzinami ze złożonymi rękoma, nabożna mina, oczy skierowane ku górze. Dla innych to sposób życia, postępowania, stan, który warto utrzymywać, bo prowadzi ku życiu wiecznemu. Dla nas, chrześcijan, to nasza broń przeciw złemu traktowaniu, złorzeczeniu, a także obojętności, zawłaszczaniu naszego życia osobistego przez tych, którym solą w oku jest nasza wiara, nasza postawa, nasze istnienie.
Jesus Ermitano.jpg
  Małe korepetycje z zasad moralności
Jak żyć? Nie, nie chodzi o problem szczupłości środków materialnych. Ten bywa oczywiście całkiem dokuczliwy, zwłaszcza gdy nie chodzi o spełnienie wybujałych oczekiwań, ale o sprawy tak podstawowe jak chleb, kurtka na zimę czy dach nad głową. W pytaniu tym chodzi raczej o to, jak patrzyć na świat i jak się w nim ustawić: o to, jak ukształtować sumienie; o to, co jest dobre, a co złe. Czyli jak żyć w zgodzie ze swoją ludzką godnością i ze swoim powołaniem do wieczności.
Rozpoczyna się rok Szkolny. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z Komunikatem Rady Stałej Episkopatu dotyczącym
spraw związanych z "Nowymi treściami" na jakie mogąbyć narażone dzieci w nadchodzącym Roku Szkolnym.
Pełna treść komunikatu w zakłądce Kalendarium.
Biblia z korona cierniowa

Dekalog kierowcy według MIVA Polska

(Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu)

Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:

1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji.

Porządek Nabożeństw

Porządek Nabożeństw: w niedziele Msze św. godz. 9.00, 11.00, 12.15, 17.00
w dni powszednie                8.00, 18.00
Nabożeństwo do św. Judy Tadeusza wtorki godz. 18.00
Nabożeństwo do M.B. Nieustaj. Pomocy środy godz. 18.00
Nabożeństwo Godzinek   niedziela godz. 8.30

Spowiadamy codziennie przed i w czasie Mszy św. a w I Piątki miesiąca rano i od godz. 17.00

Kancelaria Parafialna czynna w dni powszednie pół godziny przed i po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00

W okresie wakacyjnym / lipiec i sierpień/ nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz. 18.00.Sprawy kancelaryjne załatwiamy tylko rano.

Konto Parafii

ING Bank Śląski 70 1050 1054 1000 0022 6866  3198